Oficjalny serwis klubu

 

 

Pierwsze wzmianki o drugim zespole Soccer-Calcio pochodzą z roku 2001, kiedy to podczas jednego z towarzyskich turniejów halowych organizowanych w związku z jubileuszem 10-lecia drużyny, Biało-Błękitni wystawili dwa zespoły.

Jednak za oficjalną datę powstania SC2 uważa się rok 2008. Z założenia drużyna miała skupiać w swoich szeregach zawodników niemieszczących się w kadrze pierwszego zespołu, juniorów oraz graczy wracających do gry po długotrwałych kontuzjach. W ciągu dwóch pierwszych sezonów funkcjonowania poczyniła ogromne postępy, stając się z przysłowiowego "chłopca do bicia", postrachem 3-ligowych boisk. Niestety, ze względu na zbyt wąską kadrę, z końcem sezonu 2011/12, jej działalność została zawieszona.

 

Soccer-Calcio 2 w sezonie 2011/12

 

W latach 2013-2019 drugi zespół występował sporadycznie, min. podczas turnieju z okazji 25-lecia KP Soccer-Calcio w 2016 roku, w którym obok pierwszej drużyny SC, zaprezentował się również drugi zespół, grający pod nazwą SC Villa Real.

 

jubileusz 25-lecia klubu w 2016 r. Połączone drużyny Soccer-Calcio i SC Villa Real

 

Teraz, po 8 latach przerwy, z inicjatywy kilku zapaleńców, drugi zespół Soccer-Calcio wraca na łódzkie boiska pod nazwą SC Castilla.

 

SC Castilla AD 2020