Oficjalny serwis klubu

Sezon 2023/24 jest pod względem sportowym najsłabszym w wykonaniu drugiej drużyny Soccer-Calcio od momentu jej reaktywacji w 2020 roku. Zaledwie jedno zwycięstwo w dziesięciu meczach rundy jesiennej drugiej ligi Playareny jest wynikiem zdecydowanie poniżej zarówno oczekiwań jak i potencjału drużyny. Dlatego tym bardziej cieszy efektowne i pewne zwycięstwo, które Biało-Błękitni odnieśli w ostatnią sobotę w pojedynku z AGKS Łódź. Starcie od początku do końca było pod pełną kontrolą ekipy SC2, a potwierdzeniem tego jest wynik 15:7.

Wydarzeniem dnia był pożegnalny występ w drugiej drużynie legendy Soccer-Calcio, obecnego prezesa klubu, Przemysława Ossowskiego, który już podczas klubowej Wigilii zapowiedział rezygnację z występów w Castilli. W ciągu 7 sezonów gry w drugiej drużynie SCŁ rozegrał ponad 100 meczów, strzelając prawie 140 goli. Trzy ostatnie trafienia zaliczył w sobotę, dzięki czemu pożegnał się z drużyną efektownym hat-trickiem.

 

Przemysław Ossowski w koszulce SC Castilla

 

Po zakończeniu spotkania kapitan SC Castilla, Marcin Towarek wręczył "prezesowi" drobny upominek w postaci piłki, którą rozgrywany był mecz. Jego ostatnim akcentem był rzut karny skutecznie wykonany przez żegnającego się z drużyną gracza.

PO 15.02.2024