Oficjalny serwis klubu

W zeszłym tygodniu przedstawiliśmy szóstkę sezonu 2022/23 pierwszej drużyny Soccer-Calcio. Dziś pora na prezentację szóstki SC Castilla. Zaczynamy tradycyjnie od tyłu, czyli pozycji bramkarza. W drugiej części sezonu, zmuszony okolicznościami, na swoją dawną pozycję powrócił Mateusz Mikołajczyk i z całą pewnością nie zawiódł pokładanych w nim nadziei, wielokrotnie ratując Castillię przed utratą bramki. W znacznym stopniu przyczynił się do tego, że zespół wyszedł z kryzysu, który dopadł drużynę na początku rundy wiosennej i udało się zakończyć rozgrywki na niezłej siódmej pozycji, choć pierwotnie apetyty były znacznie większe.

Na stoperze w szóstce sezonu pewne zaskoczenie. Pojawia się tu bowiem rozgrywający z pierwszej drużyny - Jan Bujnowski. Co prawda występował on w "dwójce" na różnych pozycjach, od obrony przez skrzydła aż po atak (chyba na wszystkich z wyjątkiem bramki), ale - biorąc pod uwagę suche statystyki - wśród wyróżnionych za zeszły sezon, ustawiliśmy go tuż przed bramkarzem. O jego wysokich umiejętnościach czysto piłkarskich oraz zaangażowaniu pisaliśmy już wielokrotnie.

Na rozegraniu gracz, który pojawił się w naszym klubie na początku sezonu i przebojem wdarł się zarówno do SCŁ jak i do Castilli, w obu zespołach notując świetne statystyki. Dobra technika, waleczność, ambicja i zaangażowanie to cechy, dzięki którym Łukasz Lubiński już w swoim pierwszym sezonie trafił zarówno do szóstki Soccer-Calcio jak i drugiej drużyny. W pierwszym zespole zanotował najwyższą frekwencję spośród wszystkich zawodników, a w Castilli dał się w tej klasyfikacji wyprzedzić tylko jednemu graczowi.

Na lewym wahadle zawodnik, który w przeciwieństwie do poprzednika, jest w klubie od wielu lat. Konrad Jacak występuje w SCŁ nieprzerwanie od 2013 roku i pomimo upływu lat wciąż potrafi "szarpnąć" lewym skrzydłem i zakończyć akcję golem. Gracz niezwykle ambitny, z jedną z najwyższych frekwencji w zespole i najlepszą jeśli chodzi o mecze ligowe. Na dodatek w zakończonym niedawno sezonie rozpoczął wprowadzanie do drużyny swojego 15-letniego syna - Janka. Oby ten dorównał w przyszłości ojcu w ilości występów w biało-błękitnych barwach.

Na prawym skrzydle postawiliśmy na Daniela Muzyka. Choć preferuje on grę po lewej stronie boiska, to tak naprawdę jest to typ zawodnika, dla którego najważniejsze jest, aby mieć piłkę przy nodze, a w której strefie boiska to już sprawa drugorzędna. Gdy jest formie (a zazwyczaj jest) potrafi zrobić różnicę. W ubiegłym sezonie w obu zespołach wykręcił bardzo dobre statystyki. Gracz z największą w drużynie liczbą asyst (potrafi ich mieć nawet 10 w meczu).

Na koniec naszej wyliczanki zostawiliśmy zawodnika, do którego świetnie pasuje określenie "last but not least". Marcin Towarek, napastnik SC Castilla, kapitan drużyny, świetny organizator, sam - najwyższą frekwencją w zespole i bardzo ambitną postawą na boisku - świecący przykładem dla pozostałych graczy. Rozgrywający swój trzeci sezon w biało-błękitnych barwach, zaliczył 32 występy i zdobył 20 goli.

 

 

Wszystkim wyróżnionym - gratulujemy!

 

PO 19.07.2023