Oficjalny serwis klubu

Wczoraj rozegrano piątą kolejkę Łódzkiej Ligi Mini Piłki Nożnej, której organizatorem jest ŁZPN. Biało-Błękitni mierzyli się w niej z ostatnim zespołem tabeli, ekipą Turystów. Faworyta pojedynku nie było trudno wskazać i to pomimo znacznego osłabienia Koniczynek (brakowało min. Bujnowskiego, Muzyka, Franoszka oraz podstawowych bramkarzy). Po niezbyt udanych pierwszych 15 minutach pojedynku, worek z bramkami zaczął się rozwiązywać. Wynik 8:0 do przerwy był w miarę satysfakcjonujący. Martwiła jedynie duża liczba niewykorzystanych okazji.

Druga połowa w wykonaniu graczy SCŁ była już lepsza, a przede wszystkim skuteczniejsza. Trzynaście trafień po stronie zysków to mniej więcej jeden gol co dwie minuty. Największe chęci do gry ofensywnej wykazywał Mateusz Spychalski, co poskutkowało efektem w postaci 9 goli.

Jak podają klubowe archiwa, klubowym rekordzistą w ilości goli strzelonych w meczu oficjalnym Soccer-Calcio był jak dotąd Przemysław Ossowski, który 9. lutego 2013 roku na parkiecie hali ówczesnej Wyższej Szkoły Informatycznej, w pojedynku z drużyną Budtor, w ramach rozgrywek 2. Akademickiej Ligi Halowej, zdobył 8 bramek, a mecz zakończył się wynikiem 21:0. Wczoraj ten rekord wymazał popularny Spychu. Gratulacje!

Mateusz Spychalski (foto arch. Soccer-Calcio)

Zdobywcy największej ilości goli w jednym meczu w ponad 30-letniej historii Soccer-Calcio:

Bramki Imię i nazwisko zawodnika, mecz
11 Dariusz Rutkowski (27.02.1994 z PSV 40:0 - mecz towarzyski)
11 Jan Grobliński (02.01.2019 z KS Vika 24:10 - mecz towarzyski)
10 Robert Kielanowicz (27.02.1994 z PSV 40:0 - mecz towarzyski)
9 Przemysław Ossowski (27.02.1994 z PSV 40:0 - mecz towarzyski)
9 Mateusz Spychalski (23.10.2022 z Turyści Łódź – mecz ALMPN ŁZPN)
8 Przemysław Ossowski (09.02.2013 z Budtor 21:0 - mecz w rozgrywkach 2. ALH)
8 Maciej Danecki (27.02.2021 z KS Rekord Brzeziny 14:4 – mecz 2. Polskiej Ligi Futsalu)

Zdobywcy największej ilości goli w oficjalnym meczu Soccer-Calcio:

Wracając do wczorajszego pojedynku z ekipą Turyści Łódź, zakończył się on wynikiem 21:1 (8:0), a SC wystąpił w składzie: Jakub Gąsecki - Łukasz Arnold, Jan Grobliński (2), Łukasz Lenica, Karol Margielewski (4), Mateusz Spychalski (9), Łukasz Lubiński, Dmytro Kolomiiets (3), Przemysław Ossowski (2), Marcin Towarek (1) .