Oficjalny serwis klubu

Pierwsze wzmianki o drugim zespole Soccer-Calcio pochodzą z roku 2001, kiedy to podczas jednego z towarzyskich turniejów halowych organizowanych w związku z jubileuszem 10-lecia drużyny, Biało-Błękitni wystawili dwa zespoły ("dwójka" doznała wówczas trzech porażek i zajęła ostatnie miejsce). Jednak za oficjalną datę powstania SC2 uważa się rok 2008. W ciągu dwóch pierwszych sezonów funkcjonowania poczyniła ogromne postępy, stając się z przysłowiowego "chłopca do bicia", postrachem 3-ligowych boisk. Niestety, ze względu na zbyt wąską kadrę, z końcem sezonu 2011/12, jej działalność została zawieszona.

W latach 2013-2019 drugi zespół występował sporadycznie, min. podczas turnieju z okazji 25-lecia KP Soccer-Calcio w 2016 roku, w którym obok pierwszej drużyny SC, zaprezentował się również drugi zespół, grający pod nazwą SC Villa Real.

W 2020 roku, po 8 latach przerwy, z inicjatywy kilku zapaleńców, drugi zespół Soccer-Calcio wrócił na łódzkie boiska pod nazwą SC Castilla i przystąpił do rozgrywek łódzkiej Playareny. Pierwszy sezon przyniósł awans z czwartej do trzeciej ligi, a w obecnym drużyna plasuje się w czołówce tabeli i walczy o awans do drugiej ligi.

 

SC Castilla Łódź w sezonie 2021/22

 

W ostatnich dniach doszło do kilku symbolicznych wydarzeń. SC Castilla odniosła setne zwycięstwo (okazała się lepsza w starciu z FC Predators wygrywając 9:7), a w wygranym 9:3 pojedynku z Kickers FC padł tysięczny gol w historii tej drużyny. Jego strzelcem był.... I tu pojawia się pewien problem, bo zdaniem części obecnych na meczu bramkę strzelił Jan Grobliński, a według innych - również Jan, tyle, że Bujnowski. Faktem jest, że obaj zaliczyli po jednym trafieniu w pierwszej połowie meczu, a gol na 2:1 był trafieniem numer 1000.

Warto też wspomnieć, że pierwszym zawodnikiem, który przekroczył granicę 100 występów w drugiej drużynie Soccer-Calcio Łódź został wczoraj (w towarzyskim starciu z AKS Huragan II) Krzysztof Rychter. W swoich 100 dotychczasowych meczach w zespole SC Castilla, zdobył 15 goli (ma również w swoim dorobku 47 występów i 3 bramki strzelone w pierwszej drużynie Soccer-Calcio Łódż).

Gratulujemy i życzymy drugiej setki... spotkań!!! laughingsmilesmile

 

Krzysztof Rychter

 

PO 14.04.2022