Oficjalny serwis klubu

Wczoraj, na inaugurację sezonu 2021/22, drugi zespół Soccer-Calcio pokonał w swoim pierwszym meczu łódzkiej ligi Playarena ekipę Kickers FC 10:8. SC Castilla - przypomnijmy - w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w czwartej lidze w swoim debiutanckim sezonie w rozgrywkach Playareny, dzięki czemu mogła cieszyć się z awansu do 3. ligi. Teraz poprzeczka została zawieszona wyżej.

Pojedynek był bardzo zacięty, ale - co warto podkreślić - prowadzony fair. Wynik remisowy (3:3) do przerwy sprawił, że końcowy rezultat pozostawał sprawą otwartą. Niestety Biało-Błękitni źle weszli w drugą połowę i już po paru minutach przegrywali 3:6. Grę gospodarzy odmieniło wejście na plac Janka Bujnowskiego, który wyraźnie rozruszał grę ofensywną zespołu. Kwintet "Bujo"-Lenica-Wawryszuk-Bryszewski-Cicero zdominował przeciwników strzelając 6 kolejnych goli i wyprowadzając ekipę Castilli na prowadzenie 9:6. Prowadzenie, którego pomimo niewielkich problemów w defensywie, zespół nie oddał już do końca spotkania.

Zwycięstwo 10:8 jest jak najbardziej zasłużone. Oby tylko poprawiła się sytuacja kadrowa drużyny, która obecnie nie wygląda najlepiej.

W inauguracyjnym starciu SC Castilla wystąpiła w nast. składzie: Sandoval - Wawryszuk (c) (1 gol), Lenica, Urbaniak, Bryszewski (2), Ossowski (2), Cicero (2), Arnold, Mikołajczyk, Matyjewski, Rychter, Bujnowski (3).