Oficjalny serwis klubu

W mocno osłabionym składzie udała się do Jeżowa na mecz z Rekordem Brzeziny ekipa Soccer-Calcio. O ile brak Kamila Czyżykowskiego w bramce nie stanowił większego problemu, ponieważ łodzianie mają w kadrze trzech równorzędnych golkiperów, to już absencja trójki zawodników pierwszej "piątki" Biało-Błękitnych: Adama Patory, Macieja Kwaśniaka oraz grającego trenera Łukasza Kwaśniaka, sprawiała, że przed meczem mieliśmy pewne obawy o końcowy rezultat. A trzeba pamiętać, że drużyna potrzebowała jeszcze jednego punktu w dwóch ostatnich pojedynkach, aby definitywnie zapewnić sobie tytuł mistrzowski i prawo gry w barażach o 1 ligę.

Pomimo tych osłabień oraz bardzo specyficznej hali (bardzo mała, ze ścianami w odległości zaledwie kilkudziesięciu centymetrów od linii bocznych boiska), goście od pierwszych minut pojedynku przejęli inicjatywę i tylko lekko rozregulowane celowniki sprawiły, że już na przerwę nie schodzili z dwucyfrowym dorobkiem bramkowym.

Sam mecz właściwie bez historii. Gospodarze tak naprawdę ani przez chwilę poważnie nie zagrozili rozpędzonym graczom Soccer-Calcio. Gwiazdą wieczoru był niewątpliwie Maciek Danecki, który w pierwszej połowie ustrzelił klasycznego hat-tricka, a w sumie w całym starciu zdobył 8 goli, czym wyrównał strzelecki rekord SC w meczu oficjalnym należący do Przemysława Ossowskiego.

Maciej Danecki

Do przerwy Biało-Błękitni prowadzili 5:1. Na początku drugiej części gry pojawiło się lekkie rozluźnienie, efektem którego były dwa szybkie trafienia gospodarzy. To wystarczyło, aby łodzianie wrzucili wyższy bieg. Dziewięć goli w drugich dwudziestu minutach sprawiło, że nawet sędziowie w pewnym momencie pogubili się w liczeniu trafień.

Zwycięstwo sprawiło, że nic nie jest już w stanie odebrać ekipie Soccer-Calcio tytułu mistrzowskiego w rozgrywkach grupy łódzkiej 2. Polskiej Ligi Futsalu w sezonie 2020/21. Drużyna w najlepszy możliwy sposób uczciła przypadający w tym roku jubileusz 30-lecia klubu.

Przed nami ostatni akord rozgrywek - rewanżowe starcie z Rekordem Brzeziny. Będzie je można potraktować wybitnie szkoleniowo, potrenować pewne aspekty taktyczne, co jest niezwykle ważne przed zbliżającymi się meczami barażowymi o wejście do pierwszej ligi, w których to pojedynkach łodzianie zmierzą się z mistrzami województw podlaskiego i mazowieckiego. Ale tam rozgrywki jeszcze trwają i nie wiadomo kiedy zostaną dokończone.