Oficjalny serwis klubu

W zeszłą sobotę pierwsza drużyna Soccer-Calcio zainaugurowała sezon w nowej lidze. Funkcjonująca od dobrych kilku lat Karolewska Liga Szóstek to w tej chwili jedyna bodaj liga w Łodzi z prawdziwego zdarzenia (czyli taka, w której - w przeciwieństwie do Playareny - jest ustalony terminarz, miejsce prowadzenia rozgrywek oraz obsada sędziowska). Debiut wypadł bardzo okazale, bo Biało-Błękitni po bardzo dobrym (w opinii organizatorów oraz kibiców) meczu pokonali silny zespół FC Karolew i zdobyli swoje pierwsze 3 punkty.

Mecz był prowadzony w szybkim tempie, akcja przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. W pierwszej połowie skuteczniejszy był SC, więc do przerwy prowadził 2:0 po trafieniach Groblińskiego i Szewczyka. W drugiej części mecz się wyrównał, w efekcie czego przeciwnicy doprowadzili do wyrównania 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do Koniczynek, które dzięki bramkom Szewczyka i Kittela zwyciężyły 5:3.