Oficjalny serwis klubu

Pierwszego marca drużyny uczestniczące w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Łodzi w Futsalu odrabiały zaległości. Pięć rozegranych spotkań pozwoliło wyłonić kolejnych czterech ćwierćfinalistów. Do Kozaków, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans dołączyły ekipy Amuss i Not4All z grupy A oraz Soccer-Calcio i Lumumby z grupy B. Pozostały jeszcze 3 wolne miejsca, o które powalczą Fajni, West Łódź i JRG-2 w grupie pierwszej (o 1 wolne miejsce) oraz Po Ciapulku, Elpro, Jarrones i Konowały Mix w grupie drugiej (o 2 miejsca w ćwierćfinałach). Ale to rozstrzygnie dopiero ostatnia runda spotkań. Póki co zapraszamy na relację z niedzielnych meczów.

Pierwsze starcie, w którym zmierzyły się zespoły West Łódź z Not4All, miało być walką o awans, ale... zupełnie takowej nie przypominało. Od początku do końca na parkiecie rządzili goście, ostatecznie deklasując Westów 10:1. Jak donoszą obserwatorzy meczu - to był popis gry zespołowej Not4All. Ciekawie zapowiadał się również drugi pojedynek, ale... tu również czekało widzów spore rozczarowanie. Decathlon pojawił się na hali w zaledwie 4-osobowym składzie i wynik był z góry przesądzony. Brawa dla gości za ambicję, ale to było za mało, aby myśleć o jakiejś zdobyczy punktowej. Rezultat 15:6 dla Po Ciapulku mówi właściwie wszystko.

Trzeci mecz to międzynarodowe starcie. Zmierzyły się w nim drużyny, w których nie ma ani jednego zawodnika z Polski. Są za to gracze z takich krajów, jak Kirgistan, Maroko, Kazachstan, Francja, Portugalia, Hiszpania i Ukraina. Zdominowana przez tych ostatnich ekipa Lumumby nie dała swoim przeciwnikom żadnych szans, wygrywając ostatecznie 12:2. Znów formą błysnął Beksultan Tolonbaev - zdobywca 4 goli.

W kolejnym pojedynku zespół Fajnych doświadczył na własnej skórze jak przewrotny potrafi być futbol we wszystkich swoich odmianach. Jeszcze niedawno Fajni zostali rozbici przez Amussa 10:0 i z zaledwie jednym zdobytym punktem zamykali tabelę grupy A. W następnej kolejce pokonali jednak Stoki 6:3, a teraz po zwycięstwie... 10:0 nad Farseloną zaczynają zgłaszać aspirację do walki o czołową ósemkę turnieju. Nie wszystko jest jednak w ich rękach i nogach. Muszą bowiem liczyć nie tylko na siebie, ale również na korzystny układ wyników ostatniej kolejki, która odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Ostatnie starcie niedzieli to mecz dwóch zespołów z grupy B walczących o awans do drugiej rundy. Zmierzyły się w nim ekipy Soccer-Calcio i Konowałów. Wydawało się, że dla obu drużyn będzie to bardzo ciężki pojedynek. Niestety goście zaprezentowali się w dużo słabszym składzie niż ostatnio, czym mocno ułatwili sprawę gospodarzom. Końcowy wynik 9:2 dobrze oddaje przebieg meczu. Dzięki zwycięstwu Biało-Błękitni zapewnili sobie awans do ćwierćfinałów mistrzostw Łodzi w futsalu.

 

PO 05.03.2020