Oficjalny serwis klubu

W dniach 25-26 stycznia po raz 12 w Warszawie na terenie obiektów sportowych Białołęckiego Ośrodku Sportu odbył się Halowy Puchar Fanów 2020. W tym jakże prestiżowym turnieju wzięła udział drużyna Soccer-Calcio Łódź, która trafiła do grupy C wspólnie z drużynami: Elektrycy, Kordiał oraz ekipą Red Stars. SC zagrał w składzie: Kamil Czyżykowski, Paweł Kittel, Łukasz Arnold, Emil Wawryszuk (c), Łukasz Lenica, Mateusz Spychalski, Łukasz Kwaśniak (grający trener), Maciej Kwaśniak, Jan Grobliński i Maciej Danecki.

W pierwszym grupowym meczu łodzianie zmierzyli się z drużyną Elektryków i już po 2 minutach prowadzili 2-0 po dwóch bramkach grającego trenera Łukasza Kwaśniaka opatrzonych asystami jego brata Maćka. Kiedy wydawało się, że mecz jest już wygrany i wystarczy tylko spokojnie kontrolować jego przebieg, ekipa Elektryków wykorzystała być może zbyt dużą pewność siebie łodzian oraz niefrasobliwość w obronie, doprowadzając do wyniku 3-2 i wygrywając mecz! Wśród zawodników SC zapanowała konsternacja, żal, niedowierzanie oraz ogromna złość, czego dali znak w szatni w ostrych słowach wyjaśniając sobie przyczyny niespodziewanej, patrząc na początek meczu, porażki. Ale jak to mówił "polski Mourinho" Czesiek Michniewicz 2-0 to najgorszy wynik prowadzenia w meczu. 

W kolejnym meczu z drużyną Kordiał Soccer miał wyciągnąć wnioski i wygrać. Stało się inaczej, a wynik 1-4 mówi sam za siebie. Łodzianie grali dobrze, bramkę strzelił Spychalski, ale o te 3 gole rywale byli lepsi, ponownie wykorzystując błędy w obronie graczy z miasta włókniarzy.  

Pamiętajmy, że w tego typu turniejach obowiązuje tzw. mała tabela, dająca ciągle minimalne szanse "Soccerjanom" na wyjście z grupy. Do tego potrzebne było wysokie zwycięstwo nad faworyzowaną drużyną Red Stars. Buńczuczne zapowiedzi łodzian, pełna motywacja, zmiany w wyjściowym składzie i... 0-7. Trzeba jednak przyznać, że zwyczajowo rezerwowi zawodnicy SC grali naprawdę nieźle, co więcej, gdy oni byli na boisku nie stracili żadnej bramki, stwarzając nawet kilka dogodnych sytuacji. Ale zmiany i przetasowania w składzie w trakcie meczu nie wyszły Koniczynkom na dobre. Soccer-Calcio - prezentując w ostatnim meczu całkowity brak ambicji - zajął rzecz jasna ostatnie miejsce w grupie i mógł się udać w podróż do domu. Cóż, pozostaje wierzyć, że to ostatni tak nieudany turniej w wykonaniu łodzian.

 

 

Wyniki SC w grupie C:

- z Elektrycy 2:3 (bramki: Lukasz Kwaśniak 2)

- z Kordiał Warszawa 1:4  (bramka Mateusz Spychalski)

- z Red Stars Grodzisk Mazowiecki  0:7

 

Półfinały:

- Krymar Białystok - Magsta Garwolin  1:2

- AGD Marking Słupno - Tur Ochota  2:1

 

Mecz o 3. miejsce:

Tur Ochota - Krymar Białystok  2:1

 

Finał:

AGD Marking Słupno - Magsta Garwolin  1:1 karne  3:2

 

 

EW 30.01.2020