Oficjalny serwis klubu

Wspaniała idea i szczytny cel! W niedzielę, 12. stycznia już po raz 28. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Mimo, że są i tacy, którzy ze wszystkich sił próbują zdeprecjonować to niepowtarzalne, coroczne święto ludzi wielkich serc i dobrej woli, nie zniechęca to jej pomysłodawcy. Dzięki temu z roku na rok, w ten jeden szczególny - choć zimny, styczniowy - dzień, organizowanych jest coraz więcej eventów i imprez, w tym również sportowych. I chociaż typowa dla naszego narodu zaściankowa małostkowość i swarliwość, wciąż nie pozwala niektórym małym ludziom pogodzić się z sukcesem idei Jurka Owsiaka, to po upływie prawie trzech dekad od jej debiutu, możemy już chyba stwierdzić, że hasło "gramy do końca świata i jeden dzień dłużej" przestało być li tylko sloganem reklamowym. Zaczynamy wierzyć, że jest to scenariusz jak najbardziej realny. I tego przekonania nie zabije w nas ani "smutna Danuta" z TVP, ani żaden inny "prawdziwy patriota".

 

 

Siedem meczów, siedem zwycięstw. Tak wygląda dorobek Biało-Błękitnych w rozegranym w niedzielę w Pabianicach turnieju zorganizowanym w ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez zawody Koniczynki przeszły jak burza, mimo że turniej stał na naprawdę dobrym poziomie. Co sprawiło, że ekipa, która miesiąc wcześniej nie potrafiła wyjść z grupy podczas Heiro Cup, tym razem odprawiła wszystkich z przysłowiowym "kwitkiem"? Z pewnością poziom był jednak niższy niż w Rzeszowie. Po drugie Soccer-Calcio zagrał w znacznie mocniejszym składzie niż na rzeszowszczyźnie (choć znowu brakowało kilku podstawowych graczy: Bujnowskiego, Groblińskiego, Franoszka, Osypchuka, Wawryszuka i paru innych). Po trzecie ci, którzy wystąpili, zagrali świetne zawody. I po czwarte wreszcie, pojawiają się pierwsze efekty pracy trenera Łukasza Kwaśniaka. Zagrania wyuczone podczas treningów, zaczynają być wykorzystywane w meczach.

Do dawnej, wielkiej formy wraca rozgrywający łodzian Łukasz Lenica, który świetnie broni, bardzo dobrze czyta grę i potrafi się znakomicie ustawić, tak w defensywie, jak i pod bramką przeciwnika. Jak zwykle podczas turniejów, mózgiem drużyny jest Łukasz Kwaśniak, który choć wczoraj mniej skuteczny, wciąż bardzo dużo wnosi do drużyny. Świetne zmiany w Pabianicach dawał Mateusz Mikołajczyk, który zaliczył 3 bardzo ładne i niezwykle ważne asysty przy bramkach Koniczynek.

Jednak podczas całych zawodów najjaśniej błyszczały gwiazdy Mateusza Spychalskiego i Pawła Kittel. Ten pierwszy nie tylko "robił różnicę" na parkiecie, ale także został królem strzelców całego turnieju. Natomiast golkiper Biało-Błękitnych był - niczym skała - nie do przejścia dla graczy drużyn przeciwnych. Ale równie dobrze wywiązywał się z zadań rozgrywającego, dzięki czemu ekipa SC mogła potrenować grę w przewadze.

Nie można też zapomnieć, że bramkarz Koniczynek cały czas czuł na plecach oddech Kamila Czyżykowskiego, który wchodząc na zmiany wpuścił tylko 1 bramkę w całym turnieju.

 

 

Właściwie drużyna nie miała tego dnia ani jednego słabego punktu, stąd efekt w postaci zwycięstwa w imprezie. Zwycięstwa, które mogło być jeszcze bardziej okazałe, bo ilość słupków i poprzeczek po strzałach łodzian była naprawdę ogromna. Jednak i tak końcowy sukces drużyny, która według opinii obserwatorów od początku była typowana jako jeden z głównych faworytów, ani przez moment nie był poważnie zagrożony. Koniczynki grały pewnie i spokojnie. Bezwzględnie wykorzystywały błędy przeciwników, skutecznie odbierając im nadzieję na dobry wynik.

Tego dnia, w zawodach wspierających 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwyciężył najlepszy! Brawo Panowie!

 

kliknij tutaj aby obejrzeć galerię zdjęć z turnieju 

 

 

Wyniki grupowe SC:

- z SpaceVsabers 3:0 (bramki: Kwaśniak Ł., Kwaśniak M., Pach)

- z WNK 1:0 (bramka: Lenica)

- z Szybcy i Wściekli 3:2 (bramki: Spychalski -3)

- z Stock Strikers 2:1 (bramki: Spychalski -2)

- z Stopy Mojżesza 2:1 (bramki: Spychalski -2)

 

Tabela grupy A

lp Nazwa drużyny
Mecze Punkty
Bramki
   1   
Soccer-Calcio Łódź 5 15 11:4
   2   
Stock Strikers 5 10 10:4
3 WNK 5 10 7:1
4 Szybcy i Wściekli 5 6 10:9
5 Stopy Mojżesza 5 3 5:11
6 SpaceVsabers 5 0 2:16

 

Półfinały:
Soccer-Calcio Łódź - Bella 3:0  (bramki: Kwaśniak M., Spychalski, Kwaśniak Ł.)
Klima - Stock Strikers 3:0

Mecz o 3 miejsce:
Bella - Stock Strikers 3:1

Finał:
Soccer-Calcio Łódź - Klima 2:0 (bramki: Spychalski, Lenica)

 

Król strzelców turnieju: Mateusz Spychalski (Soccer-Calcio Łódź) - 9 bramek

 

Skład Soccer-Calcio Łódź: Paweł Kittel, Kamil Czyżykowski - Łukasz Kwaśniak (kpt. - 2 gole), Łukasz Lenica (2), Mateusz Spychalski (9), Maciej Kwaśniak (2), Mateusz Mikołajczyk, Łukasz Pach (1), Emil Piekielny. Trenerzy: Łukasz Kwaśniak i Przemysław Ossowski.

Po 13.01.2020