Oficjalny serwis klubu

Za nami druga kolejka Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Łodzi w Futsalu 2019/20. Pomimo, że rozegrano tylko 5 meczów, sportowych emocji nie zabrakło. Już pierwszy pojedynek pomiędzy Jarrones a ekipą Decathlon trzymał w napięciu do... przedostatniej minuty. Długo pachniało niespodzianką, bo przez 38 minut rezultat oscylował wokół remisu. Jarronesi, którzy uchodzą za jednych z faworytów turnieju stracili punkty w pierwszej kolejce, przegrywając z Elpro i ewentualna druga porażka stawiałaby ich w bardzo trudnej sytuacji przed kolejnymi meczami.

Jednak w przedostatniej minucie pojedynku z Decathlonem zdobyli 2 bramki, potem dołożyli kolejną i ostatecznie zwyciężyli 6:2. Drugi pojedynek to starcie grających w mocno okrojonym składzie Fajnych z nikomu nie znanym zespołem West Łódź FC. Wynik 2:2 nie krzywdzi żadnej z drużyn, choć nieco więcej z gry mieli Fajni.

W trzecim meczu zmierzyli się debiutująca w rozgrywkach ekipa Po Ciapulku oraz międzynarodowa - Almost Barca. Obie ekipy szły "łeb w łeb". Na bramkę jednych natychmiast odpowiadali drudzy. Tak było prawie do samego końca pojedynku, kiedy to gracze Blaugrany zadali dwa kolejne ciosy, co dało im upragnione 3 punkty.

W kolejnym starciu naprzeciw siebie stanęli Ukraińcy z ekipy Kozaki UA, którzy powoli wyrastają na jednych z faworytów mistrzostw oraz ambitna Farselona. Choć pojedynek był jednostronny, to warto odnotować wyczyn Andriia Biriukova, który aż ośmiokrotnie pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. Brawa należą się jednak również graczom Farselony, którzy niezrażeni utratą kolejnych bramek, do samego końca meczu próbowali ambitnie walczyć o jak najlepszy wynik.

W ostatnim meczu zmierzyły się ekipy M.L. Elpro i Lumumby i był to bezapelacyjnie najlepszy pojedynek mistrzostw spośród wszystkich dotychczas rozegranych. Wśród tych pierwszych brylowały "dwa Michały": Bryl i Durka, w drużynie przeciwnej "pierwsze skrzypce" grał Beksultan Tolonbaev, nie tylko z racji 2 strzelonych bramek. Zawrotne tempo, świetne parady bramkarzy, emocje do ostatnich sekund - to starcie zasługiwało na maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Oby więcej takich meczy!

 

PO 19.12.2019