Oficjalny serwis klubu

W dniu, w którym główny deptak Łodzi, ulicę Piotrkowską rozświetliła nowa, piękna bożonarodzeniowa iluminacja, która przyciągnęła do centrum miasta tłumy łodzian, pasjonaci halowej odmiany piłki nożnej rozpoczęli w hali Anilany rywalizację w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Łodzi w Futsalu. Do rozgrywek przystąpiło 14 drużyn podzielonych na 2 grupy. Zapowiada się międzynarodowe towarzystwo, ponieważ w kadrach zespołów znajdują się zawodnicy z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Kirgistanu, Maroka, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Kazachstanu i oczywiście Polski. Do turnieju zgłosiły się również dwie stricte ukraińskie drużyny: Kozaki UA i Lumumby.

 

Przed meczem inaugurującym rozgrywki, kapitanowie drużyn Amuss i Stoki oraz sędziowie z ramienia ŁZPN prezenujący piłki KIPSTA 900 IMVISO, którymi rozgrywany będzie turniej

 

Zaszczytu inauguracji rozgrywek dostąpiły ekipy ubiegłorocznego wicemistrza Łódzkiej Ligi Futsalu i jednocześnie zwycięzcy Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Elpro Cup  2018/19 - zespołu Amuss oraz absolutnego debiutanta w zawodach - drużyny Stoki. Przez znaczną część meczu obie ekipy szły "łeb w łeb" i dopiero pod koniec pojedynku Amusski udowodniły swoją wyższość, wygrywając ostatecznie 7:4. Bardzo podobnie wyglądał drugi mecz tej grupy, w którym Kozaki z Ukrainy zmierzyły się z Fajnymi. Długimi momentami szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony na drugą. Ostatnie minuty zadecydowały, że 3 punkty zgarnęli Ukraińcy, którzy zwyciężyli 8:5. Trzeci pojedynek grupy A pomiędzy FC Farselona a JRG-2 Łódź nie został jeszcze zweryfikowany (kwestie formalne).

Grupa B zaczęła od mocnego uderzenia, pojedynku starych, dobrych znajomych - M.L. Elpro i Jarrones. Mecz stał na naprawdę dobrym poziomie, a jego wynik (3:2) można chyba uznać za małą niespodziankę, bo w ostatnich latach na hali lepiej radzili sobie ci drudzy.W drugim pojedynku tej grupy zmierzyły się drużyny Lumumby i BS Konowały Mix. Po pierwszej w miarę wyrównanej połowie, w drugiej części gry Ukraińcy "odjechali" Konowałom, aplikując im ostatecznie w całym meczu 10 goli. W ostatnim pojedynku niedzielnego popołudnia gospodarze - Soccer-Calcio Łódź nie bez problemu pokonali grającą bardzo ciekawie i ładnie dla oka drużynę Almost Barca 9:2. Biało-Błękitni zwycięstwo w dużej mierze zawdzięczają zdobywcy 5 goli, Mateuszowi Spychalskiemu, który po pierwszej kolejce prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Galerię zdjęć z pierwszej kolejki mistrzostw Łodzi przygotowaną przez Mario Foto Studio możecie obejrzeć <<<tutaj>>>

 

PO 03.12.2019