Oficjalny serwis klubu

Dokładnie 28 lat temu, 26. listopada 1991 roku, wydarzyło się coś, co niewątpliwie wpłynęło na historię łódzkiego minifutbolu. Pozwolę sobie zacytować klubowego wieszcza: "...Pamiętam jak dzisiaj tamten dżdżysty listopadowy wieczór 1991 roku, kiedy to przy ulicy Jarosławskiej w Łodzi dwóch dżentelmenów zdecydowało się zawiązać klub i zaprosić do gry swoich bliższych i dalszych znajomych. Czym kierowali się wtedy panowie Przemysław i Witold? Co skłoniło ich wtedy do podjęcia próby stworzenia organizacji przypominającej wówczas takie kluby jak Kiślotrans, Grembach czy Barcelona?

Było dość chłodno i ponuro, ostatnie liście spadały z drzew, by dać do zrozumienia, iż lada chwila - jak przyroda - na przynajmniej 3 miesiące zapadniemy w zimowy sen. Tak i oni winni zrozumieć, że po "nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój". Oni jednak nie chcieli czekać, nie chcieli spać. Ich serca, niczym garniec węgierskiego gulaszu zakropiony doskonałym Tokajem, rozpalały w ich głowach namiętność, rozgrzewały i nakręcały, by już wtedy, w ten listopadowy wieczór, ruszyć w tan, porwać ze sobą dusze pasjonatów i rozpocząć czardasza. Pomysł stworzenia klubu nie był wcale kierowany tęsknotą za rozpadem poprzedniego klubu Carigniola del Viallo, lecz chęcią stworzenia czegoś lepszego pod względem sportowym i organizacyjnym..."

Czy udało się stworzyć coś wyjątkowego "pod względem sportowym i organizacyjnym"? Nie nam to oceniać. Zdania mogą być podzielone, jednak z całą pewnością do głowy by nam wówczas nie przyszło, że po 28 latach ten twór będzie nadal istniał. I nadal się rozwijał!

 

FC Soccer-Calcio podczas Halowych Mistrzostw Łodzi 1991/92

 

FC Soccer-Calcio na turnieju Bayeru Bałuty, wiosną 1992 roku

 

Liga szóstek TKKF "Jedność", jesień 1992 roku, boisko na ul. Podgórnej

 

PO/WG 26.11.2019