Oficjalny serwis klubu

W niedzielę, 8. września, drużyna Soccer-Calcio Łódź wystąpiła (w mocno okrojonym składzie) w turnieju piłkarskim fundacji Kididis "Włącz się do Gry". W zawodach wzięło ostatecznie udział 5 drużyn i grano systemem każdy z każdym. Biało-Błękitni w swoim pierwszym pojedynku zmierzyli się z drużyną FC Jarones, która po zwycięstwie aż 7-0 z ekipą Baywatch, wydawała się wymagającym przeciwnikiem i takim też była.

Od początku meczu przewagę uzyskały Koniczynki i to one stwarzały sobie więcej sytuacji do zdobycia gola, co w końcu udokumentowały bramką Janka Bujnowskiego. Po objęciu prowadzenia drużyna SC trochę się cofnęła, lekko też brakowało sił, bo mecz toczył się w szybkim tempie, a rywal nie dawał za wygraną i niestety kilka minut przed końcem meczu Jaronesi doprowadzili do wyrównania. Mecz zakończył się zatem remisem 1-1.

Kolejnym rywalem Soccer-Calcio była drużyna M.L.Elpro grająca bez swoich podstawowych zawodników, jednak zawsze jest to silny rywal. Początek meczu był piorunujący w wykonaniu SC, bo po golach Cerulika, Bujnowskiego i Wawryszuka Koniczynki szybko osiągnęły kilkubramkową przewagę. Rywalowi udało się jednak zdobyć bramkę, na co gracze w białych strojach odpowiedzieli kolejnymi golami, tym razem autorstwa Spychalskiego i ponownie Cerulika. Po chwili jednak zrobiło się trochę nerwowo, ponieważ ekipa Elpro strzeliła szybko 2 gole i na tablicy pojawił się wynik 5-3. Na szczęście rywali dobił po raz kolejny Bujnowski i ostatecznie SC zwyciężył 6-3.

Trzecim rywalem Biało-Błękitnych była drużyna gospodarzy turnieju, grająca pod nazwą WNS, która do tej pory pozostawała bez wygranej. Trzeba uczciwie powiedzieć, że to był najlepszy tego dnia mecz ekipy SC, która rozgromiła rywala aż 9-1, od początku do końca zdecydowanie kontrolując mecz i nie dając rywalowi cienia szans, mimo straconej jednej bramki. Świetne zawody rozegrali Cerulik i Spychalski strzelając rywalowi zgodnie po 4 bramki, a jedną dołożył jeszcze Wawryszuk.

Taki wynik meczu sprawił, że Koniczynkom w ostatnim spotkaniu turnieju pozostało wygrać jakąkolwiek różnicą bramek z ekipą Baywatch, ponieważ zespół Jarones, w przypadku naszego zwycięstwa, miał tyle samo punktów co SC, ale gorszy bilans bramkowy. Początek meczu z Baywatch zaskoczył chyba wszystkich, ponieważ przeciwnicy szybko strzelili dwie bramki i przez 10 min utrzymywał się wynik 0-2. W końcu jednak udało się graczom SC przebić przez zmasowaną obronę rywala i w trzy minuty doprowadzić do wyrównania po bramkach Spychalskiego i Wawryszuka. Trwał napór na bramkę Baywatch i tylko kwestią czasu pozostawało strzelenie przez Soccer-Calcio bramki dającej wygraną w tym meczu i jednocześnie w całym turnieju.

Wtedy wydarzyła się niespodziewana sytuacja. Sędzia prowadzący zawody nie odgwizdał zagrania piłki ręką przez gracza SC, po czym w wyniku protestów rywali przerwał grę, aby udzielić im napomnienia za niesportowe zachowanie. Ta decyzja mocno nie spodobała się zawodnikom drużyny Baywatch, którzy zdecydowali się zejść z boiska. Arbitrowi nie pozostało nic innego, jak tylko zakończyć pojedynek przed czasem. Wynik zawodów zweryfikowano na 3-0 dla SC.

W ten niecodzienny sposób Soccer-Calcio został zwycięzcą turnieju "WŁĄCZ SIĘ DO GRY". Warto odnotować bardzo dobrą grę w zawodach nowego nabytku Biało-Błękitnych - Mateusza Spychalskiego.

 

organizator turnieju - fundacja Kididis

 

A oto pełny skład mistrzów: Marcin Ciechański (4 mecze), Jan Bujnowski (4 mecze/ 3 gole), Emil Wawryszuk (kpt, 4/2), Kacper Urbaniak (4/0), Bartłomiej Cerulik (4/6), Mateusz Spychalski (4/5), Konrad Zasławski (2/0).

 

Klasyfikacja końcowa

lp Nazwa drużyny
Mecze Punkty
 Bramki Mecze bezpośrednie
1 Soccer-Calcio Łódź 4 10 19:5 1   1   1:1
2 FC Jarones 4 10 15:5 1   1   1:1
3 Baywatch 4 6 8:14  
4 WNS 4 3 10:19  
5 M.L Elpro 4 0 5:14  

 

EW 10.09.2019