Oficjalny serwis klubu

Zdarza się, że pierwszy mecz determinuje końcowy wynik drużyny w turnieju. Tak właśnie było w przypadku Napoleon Cup 2019 i udziału w nim Biało-Błękitnych. Całe starcie z FC Ćoćky Brno to właściwie zapoznawanie się z bardzo nietypową murawą obiektu w miejscowości Prace. Bardzo wysoka i niesamowicie gęsta trawa powodowała, że... niezwykle ciężko było utrzymać równowagę, o grze nie wspominając. Na całe szczęście w tych nietypowych warunkach gracze z Łodzi nie zapomnieli o walce do końca, dzięki czemu, mimo ciągłego gonienia wyniku, udało im się ostatecznie uratować remis. 

 

Pojedynek z Repromedą Jehnice Brno to absolutna dominacja drużyny Soccer-Calcio od pierwszej do ostatniej sekundy meczu, która po bramkach świetnie tego dnia dysponowanego Tomka Franoszka oraz Bartka Cerulika pokonała Czechów 2:0.

Pechowa porażka 1:2 w ostatnim grupowym starciu z ekipą Knedlici w połączeniu z pozostałymi wynikami grupy A sprawiła, że doszło do niecodziennej sytuacji. Drużyny SC i FC Ćoćky zakończyły rywalizację grupową z identycznym dorobkiem punktowym i bramkowym, a remis w bezpośrednim pojedynku sprawił, że o ostatecznej kolejności musiała zadecydować... seria rzutów karnych. Z tej próby nerwów zwycięsko wyszli łodzianie, którzy dzięki bramkom Łukasza Kwaśniaka, Janka Bujnowskiego i Tomka Charuby oraz świetnej interwencji Kamila Czyżykowskiego, ostatecznie zwyciężyli 3:1 i zajęli drugie miejsce w grupie.

 

rzut karny wykonuje Łukasz Kwaśniak

 

Dzięki temu w 1/8 finału trafiali na potencjalnie łatwiejszego przeciwnika. Tak faktycznie było, bowiem zespół Pivni Elita nie okazał się zbyt wymagającym rywalem. Wynik 5:0 dla Biało-Błękitnych mówi właściwie wszystko. Łupem bramkowym podzielili się: Łuxi Kwaśniak (3 gole), Bartek Cerulik i Tomek Franoszek.

Niestety kolejne starcie, w ćwierćfinale, było pożegnalnym występem Soccer-Calcio w turnieju. Łodzianie - mimo bardzo ambitnej postawy - nie sprostali w nim ekipie Vamos, przegrywając 2:4. Awans do czołowej ósemki zawodów trudno uznać za sukces sportowy, jednak wstydu naszemu miastu z całą pewnością nie przynieśli. Może za rok będzie jeszcze lepiej?!

 

kliknij tutaj i zobacz galerię zdjęć z turnieju

 

Wyniki grupowe SC:

- z FC Ćoćky Brno (Czechy)  2:2 (bramki: Franoszek, samobójcza)

- z Repromedą Jehnice Brno (Czechy)  2:0 (bramki: Franoszek, Cerulik)

- z Knedlici (Czechy)  1:2 (bramka: Franoszek)

 

Tabela grupy A

lp Nazwa drużyny
Mecze Punkty
Bramki uwagi
   1    Knedlici 3 9 8:3  
   2    Soccer-Calcio Łódź 3 4 5:4 karne 3:1
   3    FC Ćoćky Brno 3 4 5:4 karne 1:3
4 Repromeda Jehnice Brno 3 0 1:8  

 

 

1/8 finału:
Soccer-Calcio Łódź - Pivni Elita  5:0  (bramki: Kwaśniak Ł.-3, Franoszek, Cerulik)

1/4 finału:
Soccer-Calcio Łódź - Vamos 2:4 (bramki: Franoszek-2)

Finał:
Vamos - FC Dvorska 2:3

 

Skład Soccer-Calcio Łódź: Kamil Czyżykowski - Jan Bujnowski, Łukasz Kwaśniak (kpt.), Tomasz Charuba, Tomasz Franoszek, Bartłomiej Cerulik, Maciej Kwaśniak, . Trenerzy: Łukasz Kwaśniak i Przemysław Ossowski.

 

PO 15.07.2019