Oficjalny serwis klubu

Opadły już pierwsze, te największe emocje, umysł już powrócił do stanu używalności po nader długim świętowaniu wydarzeń dnia 28 czerwca 2019 roku, dnia, który przeszedł do historii Soccer-Calcio, więc pora na krótkie podsumowanie tego, co wydarzyło się w piątkowy wieczór.
Po wygraniu ze sporą przewagą fazy zasadniczej (SC -24 pkt, Fajni.pl -19, Elpro -18), do rundy play-off Soccer-Calcio przystępował z lekko uprzywilejowanej pozycji. Organizator rozgrywek zdecydował, że pierwszy zespół tabeli po rundzie podstawowej rozpocznie finałowe zmagania z bonusem w postaci +3 punktów, drugi - 2 pkt, a trzeci z jednym dodanym punktem.


Niestety Koniczynki już w pierwszym meczu roztrwoniły przewagę wypracowaną przez całe rozgrywki. Mocno dyskusyjny faul Tomka Charuby w naszym polu karnym na bramkę zamienił jeden z graczy Elpro i zrobiło się mało przyjemne 0:1! Jednak główny winowajca bardzo szybko się zrehabilitował. To po faulu na nim arbiter podyktował rzut wolny, który na bramkę bardzo ładnym i sprytnym strzałem zamienił Łukasz Kwaśniak.
Jeszcze w pierwszej połowie błąd w defensywie SC wykorzystali przeciwnicy ponownie wychodząc na prowadzenie 2:1. Taki wynik, mimo szaleńczych ataków Biało-błękitnych przez całą drugą połowę, utrzymał się już do końca meczu, co oznaczało nerwowe wyczekiwanie na wynik meczu Elpro - Fajni.pl. Ewentualne zwycięstwo tych pierwszych oznaczałoby koniec szans drużyny Soccer-Calcio na mistrzostwo.
Najlepszym wynikiem byłby remis i... tak też się stało. Rezultat 3:3 sprawił, że znów wszystko było w rękach, a właściwie nogach i głowach graczy SC.
Tej szansy Koniczynki już nie zaprzepaściły! Dwie bramki Karola Margielewskiego (w tym ta druga, może nie najpiękniejsza, ale za to obrazująca duże umiejętności, boiskowy spryt i cwaniactwo nowego nabytku SC), kapitalne interwencje Marcina Ciechańskiego w bramce oraz nieustępliwa walka na całej szerokości i długości boiska pozostałych graczy Biało-błękitnych sprawiły, że to zawodnicy Soccer-Calcio unieśli w górę puchar za zwycięstwo w całych rozgrywkach! Po raz pierwszy w historii!!!🥇💪👏😃🥇💪👏😀🥇💪👏😀🥇💪👏😀🥇💪👏😀

 

PO 01.07.2019