Oficjalny serwis klubu

Z pewnym opóźnieniem, ale jednak! Wystartowała kolejna edycja rozgrywek Elpro Cup. W zawodach ostatecznie bierze udział 6 drużyn. W pierwszym swoim pojedynku drużyna Soccer-Calcio zmierzyła się ze swoimi dobrymi znajomymi, ekipą Delphi. Do meczu Biało-Błękitni przystąpili osłabieni brakiem... 10 podstawowych zawodników: kontuzjowanych Machcińskiego i Jacaka , chorego Godzińskiego oraz nieobecnych z powodów zawodowych Janowskiego, Cerulika, Mikołajczyka, Charuby, Bujnowskiego, Wawryszuka i Groblińskiego. W tej sytuacji do kadry meczowej dokooptowani zostali Krzysztof Rychter i Przemysław Ossowski.

Ten pierwszy to obecny kierownik drużyny, który w barwach SC występował w latach 2007-11. Ten drugi to żywa legenda klubu. Obecny prezes Soccer-Calcio przysłowiowe buty na kołku zawiesił w 2014 roku (choć oficjalnie przygody z piłką jeszcze nie zakończył i od czasu do czasu wspomaga na boisku swoich młodszych kolegów).

Taki skład wystarczył, żeby pokonać waleczny zespół Delphi. Dobrą formą strzelecką błysnął Tomasz Franoszek (zdobywca 4 goli), grą kolegów świetnie kierował CR7SC, czyli Łuxi Kwaśniak, boiskowy spryt i ogromne doświadczenie pokazał Ossowski (4 gole, w tym dwa z... własnej połowy boiska), świetnie czyścił przedpole bramki Rychtera popularny Lenti, czyli Łukasz Lenica, dobra zmiany dawał Kacper Urbaniak (który jednak swoje prawdziwe umiejętności pokaże dopiero na boiskach trawiastych, na których czuje się znacznie lepiej). Wydaje się, że końcowy wynik 11:7 odzwierciedla przebieg wydarzeń na parkiecie hali Anilany.

Aktualne wyniki i tabelę Elpro Cup 2019 można znaleźć tutaj

PO 18.03.2019