Oficjalny serwis klubu

Zakończyły się rozgrywki Łódzkiej Ligi Futsalu 2018/19. Niespodzianek nie brakowało, choć triumfatorem, zgodnie z przewidywaniami, została faworyzowana ekipa Zynderka, która wygrała wszystkie mecze. Zaskoczeniem in minus była postawa dwóch czołowych drużyn ligi na boiskach otwartych: mistrzowskiego zespołu Fajni.pl i srebrnych medalistów z boisk AZS-u - Soccer-Calcio, które to ekipy zajęły... 2 ostatnie miejsca. Najbardziej rozczarowali ci ostatni. Jeszcze w sezonie 2017/18 występowali w rozgrywkach 2 Polskiej Ligi Futsalu; przez wielu uważani byli (ze względu na wieloletnie doświadczenie futsalowe) za pewniaka do medalu oraz drużynę, która powinna była napsuć najwięcej krwi głównemu faworytowi turnieju.

Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z 3 ostatnich spotkań rozgrywek.

W pierwszym pojedynku zmierzyli się gospodarze turnieju oraz bardzo dobrze spisująca się ekipa Jarones. Ci pierwsi, w przypadku zwycięstwa, mieli szansę załapać się jeszcze na przysłowiowe "pudło", drudzy walczyli, aby z niego nie spaść. Mecz był bardzo wyrównany, a na tablicy widniał wynik remisowy, gdy 2 minuty przed końcem Biało-błękitni postawili wszystko na jedną kartę i zaatakowali całym zespołem. Druga bramka wisiała w powietrzu i... w końcu padła. Tyle tylko, że zdobyli ją gracze FC Jarones na... 2 sekundy przed końcową syreną, czym zagwarantowali sobie najniższy stopień podium.

Soccer-Calcio Łódź - FC Jarones  1:2 (1:1)  bramki: Kwaśniak Ł. dla SC oraz ??? i ??? dla FC Jarones

Piłkarz meczu: -

 

Drugie starcie to pojedynek właściwie bez historii. Zmierzyły się w nim najlepsza drużyna turnieju z najsłabszą. Było to zresztą widać na boisku. Wynik był z góry przesądzony, pozostawała tylko kwestia rozmiarów zwycięstwa. Cały zespół Zynderka starał się grać na jednego napastnika -Bartosza Bujalskiego, którego celem było zdobycie korony króla strzelców turnieju. Jego pościg za prowadzącym w klasyfikacji Łukaszem Kwaśniakiem (Soccer-Calcio Łódź) budził emocje przez cały pojedynek. Ostatecznie ta sztuka się udała, choć w początkowej fazie meczu napastnik pomarańczowych fatalnie pudłował.

Fajni.pl - FC Zynderek  1:6 (1:3)  bramki: Motyl dla Fajnych oraz Bujalski (6) dla FC Zynderek

Piłkarz meczu: Bartosz Bujalski (FC Zynderek)

 

Na zakończenie rozrywek zmierzyły się zespoły Elpro i Amuss i było to najbardziej emocjonujące starcie ostatniego weekendu Łódzkiej Ligi Futsalu. Przez prawie cały pojedynek obie ekipy szły "łeb w łeb". Na bramkę Amussków natychmiast odpowiadali gracze Elpro. 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4 i... Gdy wydawało się (tuż przed końcem zawodów), że Błękitni znów doprowadzą do remisu, zostali skarceni piątą bramką, która podcięła im skrzydła i odebrała chęć dalszej walki. Wykorzystali to przeciwnicy, którzy w ostatnich sekundach zdobyli jeszcze szóstego gola. Brawa za mecz należą się jednak obu drużynom.

M.L. Elpro - Amuss  3:6 (1:1)  bramki: Bryl, Durka i Goździk dla Elpro oraz Kałużny (3), Krawczyk (2) i ??? dla Amussa

Piłkarz meczu: Emil Krawczyk (Amuss)

 

PO 06.02.2019