Oficjalny serwis klubu

W ostatni weekend w hali Anilany wystartowały rozgrywki Łódzkiej Ligi Futsalu 2018/19. W pierwszej, okrojonej kolejce rozegrano dwa mecze. Najpierw na parkiecie pojawili się gracze FC Jarones i M.L. Elpro. Był to więc pojedynek wicemistrzów i brązowych medalistów ubiegłorocznej halowej ligi Elpro Cup 2017/18. Po wyrównanym i stojącym na naprawdę wysokim poziomie meczu z 3 punktów mogli cieszyć się Jaronesi, którzy zwycięstwo w dużej mierze zawdzięczają świetnej dyspozycji swojego golkipera - Damiana Kamańczyka, który wielokrotnie, swoimi pewnymi interwencjami, wręcz odbierał chęć do gry zawodnikom Elpro. W tej sytuacji wybór gracza meczu nie był trudny.

FC Jarones - M.L. Elpro  4:1 (1:1)  bramki: Woźniak, Świderski, Graczyk, M. Kamańczyk (Jarones) oraz Grzywa (Elpro)

Piłkarz meczu: Damian Kamańczyk (FC Jarones)

 

Drugi pojedynek to starcie ubiegłorocznych zwycięzców ligi halowej Elpro Cup, Fajnych.pl oraz bardzo mocnej, ale czasami nie potrafiącej tego potwierdzić, ekipy Amuss. Analizując awizowane składy obu drużyn, wydawało się, że faworytem meczu będą ci drudzy. Fajni pojawili się w mocno okrojonym składzie (brakowało choćby podstawowego golkipera), natomiast ich rywale wręcz przeciwnie. Obecność Rafała Kałużnego, Emila Krawczyka czy wciąż pozostającego w bardzo dobrej formie, niezniszczalnego i niezatapialnego Sławomira Dreslera (rocznik 1968, niech młodzi biorą przykład!) w bramce świadczyła o tym, że Amuss potraktował pojedynek niezwykle poważnie. Przedmeczowe spekulacje szybko znalazły potwierdzenie na parkiecie. Mimo bardzo ambitnej postawy Fajnych, zwycięstwo gospodarzy, którzy już do przerwy prowadzili 3:0, ani przez chwilę nie było zagrożone.

Niezwykle trudny był wybór piłkarza meczu. Przynajmniej połowa drużyny Amuss zasługiwała na to miano. Ostatecznie zdecydowaliśmy się uhonorować tym mianem Emila Krawczyka.

Amuss - Fajni.pl  6:2 (3:0)  bramki: Kałużny (2), Domowicz, Acela, Sobczak, Krawczyk (Amuss) oraz Pluta i Motyl (Fajni.pl)

Piłkarz meczu: Emil Krawczyk (Amuss)

 

Po 17.12.2018