Oficjalny serwis klubu

Kontuzje to ryzyko wliczone w koszty uprawiania każdej dyscypliny sportu, w tym również piłki nożnej. Szczególnie przykre jest, gdy kontuzja zmusza do zakończenia przygody z piłką na dobre. Tak właśnie stało się w przypadku Piotrka Wojewódzkiego. Na początku 2016 roku, po... 23 latach od swojego debiutu w barwach Soccer-Calcio, po raz trzeci dołączył do biało-błękitnych. Wówczas, w 1993 roku Soccer rozpoczynał zapisywanie pięknych kart swojej historii od gry w 3. lidze szóstek TKKF Jedność na boisku przy ulicy Podgórnej, a Piotrek - jako nowy zawodnik - w pierwszym meczu sezonu (z ekipą ZEC) był zmiennikiem najlepszego strzelca w historii klubu - Przemysława Ossowskiego, który wtedy zdobył 2 gole i pojedynek zakończył się zwycięstwem SC 2:0.

Po zakończeniu sezonu 1992/93 Piotrek skupił się na swoich innych pasjach, karierę piłkarską odkładając na później. Wrócił do SC w sezonie 1996/97, by przez kolejne 2 lata wspomagać drużynę swoim doświadczeniem i ogromnym zaangażowaniem. Po tym czasie zniknął z pola widzenia. Pojawiał się jedynie na klubowych jubileuszach (oraz na pożegnalnym meczu Mariusza Szmerki) będąc zawsze duszą towarzystwa.

W 2016 roku, już jako 47 latek (!!!), przyjął zaproszenie swojego dawnego kolegi z boiska, a obecnie prezesa klubu - P. Ossowskiego do gry w drużynie oldbojów Soccer-Calcio podczas mistrzostw Łodzi oldbojów w futsalu i wkrótce świętował wraz z drużyną sukces w postaci 2. miejsca w tych prestiżowych rozgrywkach. Jego forma i zaangażowanie tak przypadły do gustu trenerowi pierwszej drużyny SC - Wiesławowi Nabiałkowi - że ten zaproponował Piotrkowi grę w seniorach. I tak rozpoczął się, jak mawia sam Piotrek, Jego najbardziej owocny w trofea sportowe okres w życiu.

 

Wicemistrzowie Łodzi oldbojów w futsalu 2016 - ekipa Soccer-Calcio w składzie: stoją Przemysław Ossowski (kpt), Witold Góźdź, Remigiusz Hajduk, Mariusz Ryba, trener Wiesław Nabiałek, Konrad Jacak. W dolnym rzędzie od lewej: Mariusz Matyjewski, Robert Kielanowicz, Piotr Wojewódzki, Daniel Jacak, Michał Banasiak.

 

Plan, o którym często wspominał sam zainteresowany, był taki, aby zakończyć piękną przygodę wraz z ukończeniem 50. roku życia, a więc na początku 2019 roku. Niestety życie zweryfikowało te plany. Poważna kontuzja kolana zimą tego roku sprawiła, że licznik gier Piotrka w barwach Soccer-Calcio zatrzymał się na liczbie 164. Zdobył w nich aż 80 bramek.

Pragnąc uhonorować niewątpliwy wkład Piotrka w tworzenie historii naszego klubu, podczas kończącego sezon 2017/18 towarzyskiego pojedynku z drużyną Fani.pl, otrzymał on pamiątkową paterę od zarządu klubu. Wspomniany mecz zakończył się remisem 6:6 (3:4), a Soccer-Calcio zagrał w składzie: Janowski, Lenica (2 gole), Wawryszuk (kpt - 3 gole), Bujnowski, Pawlak, Tkacz, Cerulik, Ossowski (1 gol), K. Rychter (kierownik zespołu). Trener: W. Nabiałek.

 

fotogaleria:

 

13.06.2018 - wspólne zdjęcie drużyn Soccer-Calcio i Fajni.pl; w 1. rzędzie drugi od prawej - Piotr Wojewódzki

 

Piotrek dziękujemy!!!

 

 

Notka biograficzna:

Hal. Mistrzostwa Łodzi 1992/93

 

rok 2016

 

imię i nazwisko: Piotr Wojewódzki

rok urodzenia: 1969

mecze w barwach SC: 164

bramki dla SC: 80

sezony gry w SC: 6

sukcesy:

- wicemistrz Łodzi oldbojów w futsalu 2016;

- wicemistrz Łodzi w rozgrywkach łódzkiej ligi OPSiR Animator 2016;

- zwycięstwo w lidze halowej ElproCup 2017;

- wicemistrz Łodzi w rozgrywkach łódzkiej ligi OPSiR Animator 2017;

- 2. miejsce w turnieju o Puchar Lata w Warszawie 2017;

- zdobywca pucharu ligi OPSiR Animator za sezon 2016/17.

 

PO 14.06.2018