Oficjalny serwis klubu

Tymi słowami Gajusz Juliusz Cezar przekazał senatowi wiadomość o swym szybkim zwycięstwie nad  królem Pontu w bitwie pod Zelą w 47 r.p.n.e.

W 2055 lat później, szesnastego listopada 2008 roku, dziesięć dni przed 17-tą rocznicą powstania, KP Soccer-Calcio-Cosinus zadebiutował w rozgrywkach Polskiej Ligi Halowej. Pierwszym przeciwnikiem był zespół MKS Kadet Kicin, a zawody rozegrano w pięknej hali w Kiszkowie koło Gniezna.

Pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy z Kicina, ale jeszcze przed przerwą Soccer-Calcio wyszedł na prowadzenie. Historyczną, pierwszą bramkę dla barw naszego Klubu w rozgrywkach grupy 2 (wielkopolskiej) II ligi PLH, po pięknej, solowej akcji, strzelił Maciej Szymański. Na 2:1 podwyższył, również po indywidualnym rajdzie, Łukasz Kwaśniak.

Na początku drugiej połowy gospodarze wyrównali po błędzie naszej defensywy, ale już kilka minut później,  ładną akcję przeprowadzili Przemek Ossowski z Łukaszem Kwaśniakiem i ten ostatni zdobył swoją drugą, a trzecią dla Soccer-Calcio, bramkę.

Potem mądrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy groźne kontrataki. Ostatnie 5 minut to już  wręcz desperackie próby wyrównania stanu meczu przez graczy z Kicina, którzy atakowali całą piątką. Tuż przed końcem pojedynku, pozostawiony bez opieki Przemek Olczak skierował piłkę do pustej bramki i zrobiło się przyjemne 4:2. W tym momencie emocje się skończyły.

Potem była wielka radość i długa, męcząca, ale w świetnych nastojach, podróż powrotna do Łodzi.

Skład KP Soccer-Calcio-Cosinus: Paderewski, Siekierski - Szmerka, Szymański, Kielanowicz, Zając, Olczak, Grzelewski, Ossowski (kpt), Prosnak, Kwaśniak Ł., Kwaśniak M.