Oficjalny serwis klubu

Po raz ósmy Soccer-Calcio wziął udział w mistrzostwach Polski drużyn TKKF-owskich na boiskach otwartych w Sierakowie i po raz szósty został sklasyfikowany na miejscu piątym. Tym razem na drodze do strefy medalowej stanął zespół MPK Poznań i odrobina braku szczęścia.

Złośliwy los już na samym początku zapewnił duże emocje przydzielając do grupy A dwie z trzech startujących w zawodach łódzkich ekip: Soccer-Calcio i SAN (z grającymi jeszcze w ubiegłym sezonie w naszej drużynie Łukaszem Kwaśniakiem, Mateuszem Gawrysiem i Maciejem Kwaśniakiem) oraz jednego z faworytów turnieju, zespół Apollo Otwock. Jakby tego było mało, meczem inaugurującym mistrzostwa był pojedynek Soccer-Calcio - SAN. Zażarta walka trwała jednak tylko do przerwy, na którą schodziliśmy prowadząc 6:3. W drugiej połowie zdobyliśmy jeszcze 5 bramek, a przeciwnik żadnej.

Jak się później okazało, zespół Społecznej Akademii Nauk w kolejnych meczach nie podjął już walki, a do ostatniego meczu w ogóle nie przystąpił. Wszelki komentarz na temat postawy tej drużyny jest chyba zbyteczny.

W tej sytuacji drugi mecz z TKKF Dolny Śląsk urósł do rangi meczu o wszystko. Zwycięstwo 5:3 zapewniło awans do ćwierćfinału turnieju. Ostatni mecz z faworytem - drużyną Apollo Otwock decydował już tylko o ostatecznej kolejności w grupie A i rozstawieniu w fazie pucharowej. Porażka 3:5 sprawiła, że zakończyliśmy zmagania grupowe na 2. Miejscu, a zaledwie jednej bramki zabrakło, żeby Soccer-Calcio znalazł się w gronie drużyn rozstawionych (mistrzowie grup i najlepszy zespół z drugich miejsc).

Ostatecznie trafiliśmy w ćwierćfinale na ekipę MPK I Poznań, która w swojej grupie gromiła rywali (min. bardzo wysoko pokonała inny łódzki zespół - TKKF Dzikusy). Do przerwy 0:2. W drugiej połowie po bramkach Papisa i Sosnowskiego doprowadziliśmy do remisu 2:2, jednak katastrofalny błąd całej defensywy zakończył się stratą trzeciej bramki i porażką 2:3. Szczególnie żal sytuacji z przedostatniej minuty meczu, gdy po nieporozumieniu drużyny poznańskiej w 100% sytuacji znalazł się Ossowski, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem z Wielkopolski.

W całym turnieju triumfował zespół United Winogrady Poznań, który w finale pokonał TKKF Chrobry Jastrzębie Zdrój 4:3.