Oficjalny serwis klubu

W ubiegłą sobotę rozegrano pierwszą kolejkę spotkań połączonych rozgrywek Łódzkiej Ligi Futsalu i Mistrzostw Łodzi Oldbojów w Futsalu 2016. W pierwszym meczu ekipa gospodarzy - Soccer-Calcio Łódź - zmierzyła się ze swoim odwiecznym rywalem, drużyną KLATU CeDePe. Gdy po stojącej na wysokim poziomie pierwszej połowie biało-błękitni prowadzili zasłużenie 3:1, nikt nie mógł przypuszczać, że nie uda im się zainkasować 3 punktów.

Jednak bardzo szybkie tempo meczu, krótka ławka rezerwowych (w dodatku kontuzja Siekierskiego) oraz - przede wszystkim - katastrofalne błędy taktyczne i chaos w defensywie sprawiły, że pojedynek zakończył się sprawiedliwym remisem 3:3. Jak widać "klątwa Klatu" wciąż wisi nad SC.

W drugim pojedynku zaprezentowały się czołowy zespół łódzkiej ligi szóstek piłkarskich - Arsenal Polesie i najstarsza drużyna rozgrywek - Delphi. Wynik otworzył kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy. Wbrew temu, co może sugerować wynik końcowy (4:0), nie był to pojedynek jednostronny. Do końca meczu drużyna Delphi stawiała zacięty opór i próbowała zdobyć przynajmniej honorową bramkę.

Na koniec zmagań naprzeciwko siebie stanęły ekipy Soccer-Calcio Oldboys i Glob. W przerwie meczu, przy wyniku 0:0 dało się słyszeć głosy, że jest to mecz z rodzaju tych "kto pierwszy strzeli, ten wygra". Choć futsal rządzi się innymi prawami, a sytuacja na boisku potrafi zmieniać się z minuty na minutę (a nawet częściej), tym razem obserwatorzy mieli rację. Dwie bramki doświadczonego Sławomira Chałaśkiewicza, niegdyś zawodnika łódzkiego Widzewa i Hansy Rostock, z którą spędził 3 sezony w Bundeslidze, przechyliły szalę zwycięstwa na stronę SC i niespodzianka (jeśli nie sensacja) stała się faktem.

Po pierwszej kolejce liderem jest drużyna Arsenal Polesie, która wyprzedza Soccer-Calcio Oldboys. W ten weekend pauzowała ekipa Kanix. Za tydzień kolejna porcja zmagań.

Wszystkie wyniki, tabele i inne statystyki w zakładce "Halowe Mistrzostwa Łodzi - sezon 2015/16".